Braslas apraksts

Brasla ir Gaujas labās puses pieteka, Limbažu, Pārgaujas un Krimuldas novados. Upes kopējais garums ir 68 km, not tiem atpūtas laivu braucieniem piemēroti vien 40 km posmā no Plācis līdz Siguldai. Šī noteikti ir viena no skaistajām un laivošanai piemērotākajām mazajām upēm. Brasla daļēji tek cauri arī Gaujas nacionālajam parkam, savā ceļā dabas baudītājus priecējot ar neskartu dabu tās krastos, smilšakmens atsegumiem un bebru sanesumiem. Brasla posmā no Plācis līdz Valmieras – Rīgas šosejai ir lēna un mierīga. Netālu no šosejas atrodas Braslas ūdenskrātuve, zivjaudzētava un viena no Latvijas mazajām HES. Pēc šī posma upe kļūst šaurāka un seklāka, vietām parādās arī krāces, bet upes krastos atrodas iespaidīgi smiltsakmens atsegumi, kā piemēram, Slūnu iezis, Melanis un Virtakas iezis.

Tomēr jāņem vērā, ka tāpat kā citas mazajās upes, vasarā Braslas ūdens līmenis var būtiski pazemināties – laivu braucieniem tā būs piemērota vasarā pēc lietavām, kā arī pavasaros un rudeņos.

Kanoe laivu noma Braslā

Piedāvājam iznomāt kvalitatīvas trīsvietīgas Eiropā ražotas polietilēna laivas – Rainbow Apache. Šīs laivas ir piemērotas izbraucieniem pa Braslu – tās ir ietilpīgas, līdz ar to būs piemērotas arī 2 dienu braucieniem, kā arī ātras, viegli manevrējamas, stabilas un izturīgas pret asajiem upes akmeņiem. Nomājot šīs kanoe laivas Jums nebūs jāuztraucas, ka varat sabojāt laivu uzbraucot uz kāda akmens.

Cenas kanoe laivu nomai*

MaršrutsDienasKM678910
Plācis - Braslas krogs119308330352374396
Braslas krogs - Sigulda122325347369391413
Plācis - Sigulda241387421455489523

*Cenas norādītas Eiro 6 – 10 kanoe laivu nomai. Cenā iekļauta kanoe laivu noma, laivu transports uz sākumpunktu un savākšana maršruta beigās, drošības vestu un airu noma.